середа, 15 червня 2016 р.

З-під обстрілів під мирне небо

   На Дніпропетровщині  мешкає найбільша кількість переселенців в Україні. Для комфортного проживання внутрішньо-переміщених осіб на території області функціонує  5 модульних містечок.
Наразі вони стали домівкою для близько двох тисяч людей.
   Зручно, комфортно та дешево  – саме так відзиваються про модульні містечка їхні мешканці. За 150  гривень на місяць людина отримує ліжко у будиночку, обладнаному всім необхідним. Саме й тому, кажуть волонтери, попит на такі домівлі чималий. Наразі в області існує 5 таких зон.
   Здебільшого у модульних містечках живуть цілі родини переселенців. Пані Надія – родом із Горлівки, згадує, свого часу її родині доводилося пересиджувати обстріли у підвалі. Та потім сім’я вирішила – потрібно переїжджати у більш мирне місце. Щоправда чоловік жінки так і залишився у зоні озброєних конфліктів. Наразі Надія Іванівна мешкає в транзитному будинку разом із донькою та двома онуками. Каже, у рідному місті залишилася чотирикімнатна квартира, але все ж-таки – під мирним небом затишніше. Родина Дружиних за більш ніж рік проживання у модульному містечку, непогано облаштувалася, розповідає Надія Іванівна. Біля входу в будинок жінка разом із онукою висадили цілий квітник.
   Потроху прикрашає прилеглу територію і родина Сердюкових. Пані Антоніна разом із чоловіком та двома доньками також мешкає тут. Сім’я  переїхала до Павлограду зі Стаханова, що на Луганщині. Тікали з-під обстрілів на останньому потязі, тоді Антоніна була ще вагітною. Та вже два роки як модульне містечко стало для Сердюкових домівкою, яку переселенці вирішили зробити гарнішою. Жінка розповідає, до роботи поставилися творчо.
   На вулиці грають дітлахи, вдома – дорослі за справами. Для цих людей модульне містечко вже давно стало постійною домівкою. Тому й облаштовують  для себе комфортну територію – будують дитячі майданчики, та зони відпочинку. Є навіть кімната розваг. Тут є все що завгодно – розповідає малеча, хлопці із задоволенням демонструють як грають улюбленими іграшками.
   У майбутньому модульне містечко планують зробити комфортнішим – розповідають мешканці. У найближчих планах – побудувати великий дитячий майданчик, із новими гойдалками та каруселями. Та все ж таки мрією для цих людей залишається одне – повернутися до рідного та сподіваються, мирного міста.