середа, 15 червня 2016 р.

Рік роботи

   Рік роботи. Саме стільки  минуло з моменту створення центру допомоги учасникам АТО у Дніпрі. Путівки на відпочинок, оформлення посвідчень, та навіть нові квартири – все це допомагають отримати у такому центрі.
За весь період існування до установи звернулося близько 10 тисяч людей – це і самі демобілізовані і члени їхніх родин.
   У травні 2015-го в Дніпрі вирішили заснувати центр допомоги учасникам  АТО. Основною метою створення такої установи – було розповісти демобілізованим про їхні права, та надати психологічну підтримку. Координатор центру, Наталія Шуліка згадує, тоді ніхто з волонтерів навіть не уявляв як та у якому напрямку доведеться працювати – розуміли тільки одне, хлопцям потрібна допомога.
   Одразу ж після того, як заснували такий центр у Дніпрі – допомагати учасникам АТО стали й в інших містах області. А вже починаючи з жовтня, за наказом президента, й у решті регіонів України. Саме до Дніпровської установи за рік звернулися близько 10 тисяч людей – це і самі військовослужбовці і члени їхніх родин. Потрапила до центру допомоги учасникам АТО і пані Манана. Чоловік жінки добровільно пішов захищати  батьківщину, дружина залишилася із трьома дітлахами вдома. Після демобілізації батькові- військовослужбовцю у центрі   запропонували пройти курси англійської, а маленькі – вже кілька разів відпочивали на морі.
   Волонтери центру допомоги розповідають – до них звертаються дуже часто. Тут на постійній основі працює чотири людини – кожен із них консультує у власній галузі – будь то психологічна допомога, або ж правова. Також допомагають безліч волонтерів. За день сюди приходять  від сорока до п’ятдесяти людей – кожен із власною проблемою
   Тож, якщо говорити мовою чисел, за рік: півтори тисячі дітлахів учасників АТО відправилися на відпочинок, 315 із них – за кордон. Близько трьохсот бійців отримали нові навички – а саме відвідували айті-курси та уроки англійської, 86 з них – навчаються й досі. 60 військовослужбовців пройшли курс реабілітації у Литві, до кінця року оздоровитися за кордоном має змогу така ж кількість чоловіків. А 125 родин бійців АТО отримали новенькі квартири.