середа, 22 червня 2016 р.

Земля, як право, а не подарунок

   В базі даних на отримання земельної ділянки нині знаходиться близько 2800 ветеранів АТО Дніпра. Проте з початку роботи єдиного вікна реєстру, документ на право володіння ділянкою в межах міста так ніхто і не отримав.
  За Земельним кодексом України кожен громадянин має право отримати 5 земельних ділянок безкоштовно. Військовослужбовці ж це право можуть використати першочергово. Нині по області близько 14 тисяч демобілізованих бійців АТО. І 2800 чоловік вже очікують на отримання землі в межах міста. Проте офіційно виділених ділянок в Дніпрі лише 580.
   Представники єдиного вікна ж кажуть - аби отримати бажаний клаптик землі – бійцю варто самому долучатися до пошуку вільних ділянок. Проте, зі слів Віктора Байдачного, далеко не всі військові підходять до цього з відповідальністю. Так, деякі взагалі зникають одразу після отримання дозволу на приватизацію.
   Проте, як зазначають спеціалісти, навіть наявність землі ще не вирішує всіх питань. Адже нині зупинилася робота з проектування ділянок. Гроші на це вже виділили з місцевого та обласного бюджету. Проте тендер, кажуть, у міськраді проводити не поспішають.
   Нині ж зі слів експертів, жоден військовий не отримав документ про право власності земельної ділянки в межах Дніпра. Трохи краща ситуація по області – 192 людини вже почали процес оформлення документів. Проте війна з бюрократією – продовжується.