середа, 15 червня 2016 р.

Зелене місто – здорові люди

   Сімнадцятого червня світ відзначатиме день боротьби з опустелюванням і посухою. Напередодні свята у Дніпрі також замислилися про озеленення.
Серед проблемних зон фахівці виділяють проспект Мануйлівський та вулицю Дніпросталевська, колишня Винокурова. 
   Клени, ялинки, тополі та берези. Таке різноманіття радує око в парках по всьому місту. Та фахівці бідкаються, висадити дерева в зонах відпочинку то лише половина справи. За нормами ООН в місті на одну люди має припадати 50 квадратних метрів зелених насаджень. В Дніпрі ж цей показник в двічі менший. Спеціалісти розповідають, особливої уваги потребує Мануйлівський проспект.
   Також проблемними називають численні балки. Через надмірну засміченість та незначну кількість дерев, тут дедалі частіше спостерігають зсуви. Фахівці кажуть, спочатку на цих територіях приберуть сміття та лише після проведуть заходи з озеленення. Дерева для заліснення обиратимуть не випадково. 
   Також в рамках програми з озеленення впродовж семи років планують вирубати вісімдесят відсотків тополь. Фахівці кажуть, старі пухові дерева не рідко стають причиною аварійних ситуацій та є пожежно небезпечними. Таку ідею підтримують і городяни. Говорять, тополі то сильний алерген.
   Наразі програма з озеленення міста лише у розробці. У найближчий час обіцяють провести інвентаризацію усіх зелених насаджень міста. Та лише після цього почнуть роботи.