понеділок, 13 червня 2016 р.

Обережно, шаурма!

     Смачна та соковита, з грибами та сиром, і звичайно з м’ясом. Кіоски з шаурмою майорять різними епітетами. Та немає серед них  "небезпечна для здоров’я". Масове отруєння та сальманельоз підкосило покупців одного з таких магазинів швидкої їжі у Дніпрі.
      П’ятнадцять людей різної статі та віку стали жертвами швидкої їжі. Купивши шаурму ніхто з них і не підозрював, що незабаром опинеться у лікарні. Діагноз - сальманельоз. Покуштував м’ясця в лаваші в понеділок, ділиться Віталій. До лікарні портапив у вівторок.
Ще один потерпілий від вуличної їжї - Олександр. Його організм виявився  більш міцним. Та все ж і він потрапив до медичного закладу.
   Через мараторій кабміну держслужба з питань безпеки продуктів і захисту споживачів дозволів на облаштування кіосків вуличної їжі  не надає – говорить профільний спеціаліст. А перевірки мають право проводити лише з дозволу суду, або якщо є скарги від споживачів на власників бізнесу. А ось знайти, кому належить кіоск простому клієнту майже неможливо. Конкретно на цій точці, - запевняє - порушені всі можливі санітарні норми. Тож ситуацію фахівці полишати просто так не збираються.
   Ті ж, хто підхопили інфекцію - пробудуть у лікарні до двох тижнів. Як швидко поїдуть додому залежить від стану здоров’я кожного з них. Спеціаліст нагадує, споживач має право попрохати у будь-якому кіоску документи на реєстрацію, якість сировини, з якої виготовляють продукт та медичну книжку працівника. І якщо таку інформацію йому не нададуть, має замислитися, чи згоден  ризикувати своїм здоров’ям та навіть життям.