середа, 15 червня 2016 р.

Одної крові

   14го червня в Україні відзначають міжнародний день донора. Згідно статистики, кожна третя людина хоча б раз у житті потребує переливання крові, чи її компонентів. Саме тоді на допомогу приходять вони, сучасні герої, які добровільно та безоплатно рятують життя.
   Вже майже 40 років, як на роботу, Володимир Костянтинович ходить до станції переливання крові. Нині, він заслужений донор та герой України. Зупинятися – не планує. Каже, здавати кров буде, допоки дозволятиме власне здоров’я.
   Трохи менший стаж у Олени – вона є донором більше десяти років. Жінка ділиться, за цей час вже просто звикла до процедур. Зізнається, після кроводачі почуває себе навіть краще.
Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні – всього 8 донорів на тисячу жителів на рік. Цифра, катастрофічно мала. Медики кажуть, аби оперативно рятувати життя – вона повинна бути вдвічі більшою. До Дніпропетровськоі обласної станції переливання крові на день приходить від 50 до 100 чоловік. Валентина Кащак, ділиться, за рік у центрі здають більше 17 тонн крові. Пані Валентина розповідає – найчастіше в регіоні зустрічаються перша та група крові з позитивним резусом. А ось негативний фактор – більш рідкісний. Тож, коли є потреба у такій крові – станція звертається до так званих постійних донорів.
   Нині у базі близько трьохсот донорів. Проте, зі слів медиків, цього не завжди достатньо. Адже базу треба регулярно оновлювати. Вікторія Іванова – представник асоціації молодих донорів розповідає – з кожним роком, все більше людей пристають  на пропозицію/ долучаються до справи до доброї справи.
   За законом, донором може бути громадянин України, віком від 18 років, який не має протипоказань. Зокрема інфекційних, серцево-судинних та онкологічних захворювань. Також, перед здачею крові небідно дотримуватися спеціальної дієти - відмовитися від жирного, молочних продуктів та яєць. Не вживати ліків та алкоголю протягом 72 годин до процедури.