субота, 25 червня 2016 р.

Більше сотні здорових дерев на дрова

 
   У Севастопольському парку планують масовий зруб акацій. Про це дізналися місцеві активісти. Вони й забили на сполох. Говорять, всього у заповідній зоні чотириста дерев, а вирубати мають сто двадцять.
Більше того активісти переконані, роботи з омолодження парку проводять без належного плану реконструкції. Хто та навіщо нищить здорові дерева дізнавалися мої колеги.
   Червоні позначки на зелених деревах. У Севастопольському парку їх помітили місцеві активісти. Кажуть саме так комунальники відзначають сухостої. Та після то як обстежили дерева разом з біологами визначили – ці зелені насадження абсолютно здорові. Чому ж дерева вирішили зрубати наразі не відомо. Та активісти мають своє припущення.
   Офіційна версія масового вирубу це – омолодження паркової зони. Та біологи запевняють, в літку подібні процедури взагалі не проводять. Наразі зрубують лише аварійні дерева. Їх можна розпізнати по сухій кроні та відсутності молодих пагонів.
   Та активістів насторожило ще й те, що по сусідству зі здоровими, міченими деревами можна побачити вже зовсім сухі, на їхніх стовбурах жодних позначок. Є навіть повалені які прибирати й не планують, переконані активісти.
   Майбутню зачистку парку та зруб понад сотні дерев підтвердили й комунальники. Спеціалісти кажуть, в останнє  роботи з омолодження  у парку проводи весною цього року та наразі через скарги жителів запланували нові заходи.
   Активістів така заява просто обурила. Адже Севастопольський парк є об’єктом природно – заповідної зони, тому проводити будь які роботи без проекту реконструкції тут не можна. Та сперечатися з комунальниками кажуть, даремно, адже основна відповідальність лежить на обласній екологічній інспекції. Коли ж проведуть роботи не відомо. Підрядника ще не визначили. Наразі проводять тендер.