четвер, 23 червня 2016 р.

Закохана в театр, літературу та свою роботу

   Талановитий критик, театрознавець та викладач з великої літери. Так про Ірину Нікітіну говорять учні та друзі. Жінка працювала у національному університеті та свого часу заснувала кіноклуб «Думка».
Тут навчала молоде покоління любити та поважати мистецтво.  22 червня їй  виповнилося б 80 років. На честь ювілею у Дніпрі організували вечір пам’яті.
   Друзі кажуть, Ірина Нікітіна обожнювала вистави та до культурного розвитку залучала своїх учнів. Вони й організували вечір пам’яті. Ділилися спогадами та згадували студентські роки. А також презентували книгу «Вибране». Упорядниця книги та близька подруга Нікітіної - Пані Леся розповідає, видати цю збірку намагалися чотири рази та лише п’ята спроба виявилася успішною.
   Обкладинку довгоочікуваної збірки прикрасили портретом Ірини  Михайлівни. Загалом у книгу увійшли не лише найкращі роботи Нікітіної. До створення «Вибраного» долучилися учні та друзі рецензента. Її талант та критичні статті, говорять, не лишили байдужим жодного. 
   Та цього вечора говорили не лише про творчі здобутки. Пані Людмила ділиться, з Нікітіною вони познайомилися на дитячих гойдалках. Тоді дівчатам було по сім років.  Згодом  навчалися в одному класі. Жінка згадує, як разом прогулювали уроки та готували обід.
   Цього вечора пролунало ще чимало історій. У кожного з присутніх знайшло що сказати. Адже всі як один вдячні Нікітіній за досвід та натхнення.