четвер, 26 травня 2016 р.

Раритетний «Кобзар»

   Йому майже сто років. Раритетний «Кобзар» потрапив до фонду історичного музею ім. Яворницького. Книга була надрукована видавництвом Катеринослава ще у 1918 році.
Власник «Кобзаря» врятував її від аукціону та вирішив передати музеєві. Як це відбувалося знають наші журналісти.
   Пан Андрій обережно гортає пожовклі сторінки «Кобзаря». Дізнавшись, що раритетну книгу минулий власник вирішив продати на аукціоні не зміг цього дозволити. Чоловік упевнений, «Кобзар» має бути у музеї. Тому викупив примірник ще до аукціону.  Говорить, врятував книгу від невідомої долі.
   У кожної книги є своя історія. Цей «Кобзар» був надрукований під час Першої світової війни. Він один з небагатьох примірників тих тяжких часів. Працівник музею говорить, книга унікальна.  Її будуть досліджувати фахівці.
   Пані Ольга працює у сільській бібліотеці. На захід потрапила випадково, але залишилась у захваті. Говорить, вчинок пана Андрія заслуговує поваги. Бо не кожен розуміє значущість раритетних видань.
    У фондах історичного музею зберігається чимало «Кобзарів» різного року. Найдавніший датується тисяча вісімсот шістдесятим. Це останнє видання книги ще за життя поета.