пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Три роки боротьби за життя

   У дніпропетровській лікарні імені Мечникова поставили на ноги пацієнта із надтяжкою та рідкою хворобою - системним васкулітом із ізольованим ураженням центральної нервової системи.
Лікарі кажуть, досконально цю недугу й досі не вивчили, а про випадки захворюваності мовчить як статистика, та і медична література.
   Почалося все ще у 2013-му, згадують медики. Тоді Євген переніс тяжку форму пневмонії, як ускладнення після хвороби – лікарі діагностували енцефаліт. Чоловік був на межі життя та смерті, але незабаром пішов на поправку. Та менш ніж за рік на швидкій його забрали  до лікарні – у вкрай тяжкому стані. У чоловіка паралізувало ліву частину тіла. Пацієнт із біллю згадує ці події.
   Дружина Євгена згадує, коли чоловік  потрапив до лікарні – медики оптимістичних прогнозів не надавали. Залишалося лише одне – сподіватись на краще.
   Із такими вироками пані Марина миритися не збиралася – одразу після виписки Євгена подружжя звернулося до фахівців лікарні імені Мечникова. Медики  згадують, часу було зовсім обмаль – тож, на свій страх і ризик назначили лікування, ще до того, як встановили точний діагноз.
   За результатами аналізів припущення медиків підтвердилися – у чоловіка дійсно діагностували аутоімунне захворювання. А саме - системний васкуліт із ізольованим ураженням центральної нервової системи. Фахівці стверджують, ця недуга досить важка у лікуванні, а випадків захворюваності – вкрай мало. Зумовлюють це тим, що більшість хворих помирають до встановлення точного діагнозу.
   Завдяки надсучасному обладнанню мечниківці встигли встановити точний діагноз та прописати курс лікування Євгену. Тож наразі чоловік йде на поправку. Він вже потрохи починає ходити – лікарі кажуть, ще у лютому пацієнт не вставав з інвалідного візочку. Оптимістичні прогнози медики надають і надалі, та кажуть, курс лікування буде тривалим. А поки що Євгена підтримує любляча  дружина. Подружжя каже, разом подолають будь-які негаразди.