пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Цей день в історії


   У 1944 році підрозділи НКВС розпочали депортацію кримських татар. За три дні цілий народ був вивезений зі своїх домівок . Повернутися на історичну батьківщину люди змогли лише коли радянський союз переживав свій крах.
Хто міг подумати , що через чверть століття спокійного життя в Криму проблема переселенців з’явиться знову. 
   18 травня 44 року НКВС розпочали операцію, яку у минулому році Верховна рада визнала геноцидом кримських татар. Кілька днів радянська влада виселяла ізКриму усіх корінних жителів. За даними статистики лише у дорозі з півострова загинуло 190 тисяч людей. Інші знайшли притулок в Узбекистані, Казахстані, Таджикистані.
   З часів геноциду минуло 60 років. Сьогодні історія знову повторюється. Жителі Криму змушені покидати домівки через окупацію півострова. Пані Ніна одна із тих хто допомагає переселенцям у нашій області. Про татар говорить, це дуже терплячий та скромний народ
   Це один із кримських переселенців - Алі.Хлопець переїхав до нашого міста разом із друзями. Мешкає у Дніпропетровськууже 2 роки. До цього жив у Бахчисарайському районі, що у Криму. Зараз здобуває освіту у дніпропетровському університеті ім.Лазаряна. Говорить, прийняли їх тут
дуже добре.  
   У цьому році українська співачка Джамала перемогла на пісенному конкурсі «Євробачення» з піснею "1944". Слова пісні написані виконавицею за мотивами розповідей її бабусі, яка пережила депортацію.