вівторок, 17 травня 2016 р.

«Легеням» нашого міста - благоустрій.

   У Дніпропетровську існує близько 160-ти парків, скверів та «зелених зон».  Більшість  – у ганебному стані. Лише 21 об’єкт  має свого балансоутримувача, інші ж – безгоспні. За цими територіями  ніхто не доглядає, а їхня площа не має чітких кордонів.
У міськраді обіцяють, займуться: всіма зеленими зонами. Найближчим часом вони стануть комфортнішими, а «нічийні» сквери та парки - знайдуть дбайливих власників
   Комфортні парки у Дніпропетровську – вже зовсім скоро, обіцяють чиновники. Три основних зелені зони міста першими отримають власні проекти, за допомогою яких їх реконструюватимуть.
   Реконструюватимуть не все. Деякі зелені зони планують просто привести до ладу. Це наразі занедбані парки  Пісаржевського, Володі Дубініна та Зелений Гай(раніше Ленінського Комсомолу). Останній же – а саме Зелений Гай, за словами активістів, із цих трьох потребує опіки найбільше.
   Загалом у Дніпропетровську 160 зелених зон, зробити комфортними для містян планують  всі. Та для початку потрібно розібратися з документацією. Адже, розповідають активісти, більшість парків не мають балансоутримувачів, тож їхнім благоустроєм ніхто не займався. Числена кількість  з них не підлягає забудові. А деяких – взагалі, начебто не існує.
   Тож в першу чергу у міськраді займуться  інвентаризацією зелених зон. На це цьогоріч у бюджеті передбачено близько ста п’ятдесяти тисяч гривень. А вже після цього, обіцяють, приводитимуть парки до ладу. Так, за планами чиновників, до кінця року кожен з них матиме відповідну документацію, балансоутримувача та власний проект, за допомогою якого і здійснюватиметься благоустрій зелених зон. Один такий проект, за попередніми підрахунками, коштуватиме місту близько мільйона гривень.