четвер, 12 травня 2016 р.

Тварини з дніпропетровського зоопарку шукають новий дім.

   Нещодавно міський голова підписав розпорядження, щодо закриття зоозони на Монастирському острові. Тож, до першого вересня всіх звірів  відправлять до інших зоопарків.
З 1972 року у Дніпропетровську працює зоопарк. Зараз тут мешкає близько сотні тварин – серед яких і вже звичні для всіх, і доволі екзотичні. Та, як розповідають активісти, звірям весь цей час було непереливки – вони й досі живуть в некомфортних умовах. Тож, діляться волонтери, рішення щодо закриття зоозони – вважають вірним. Наразі у зоопарку готують звірів до переїзду у нові будинки.
   Після того, як всі тварини переїдуть до нових будинків, жити стане комфортніше не тільки їм самим, а і дніпропетровцям – запевняють активісти. Монастирський острів позбавиться від бридкого запаху, який не тільки заважав гостям парку, а й ніс загрозу людському здоров’ю.
   Наразі у волонтерів чимало справ – потрібно провести повне медичне обстеження тварин, підготувати документи до переїзду.  Та найголовніше , кажуть, – підібрати зоопарк, у якому умови проживання звірів будуть дійсно комфортними. Наразі розглядають кілька варіантів. Допоки, куди ж саме переїдуть мешканці зоозони – невідомо.
   Ведмеді, якими переповнені українські зоопарки, кози, кролі та й багато інших тварин – не потрібні нікому, бідкаються активісти. Натомість вже пристроїли  єнотів, лам, ланей та страуса-ему – їх готові прийняти у галицькій зоозоні. Волонтери кажуть, це – кращий варіант.
   Загалом близько ста п’ятдесяти тисяч гривень знадобиться для того, аби перевезти тварин в інші зоопарки. Та це – тільки приблизні підрахунки, ще чимало коштів знадобиться на оформлення документів, ветеринарну допомогу та заспокійливі медпрепарати. Все це фінансуватимуть коштом міського бюджету.