пʼятниця, 20 травня 2016 р.

Дніпропетровськ став Дніпром


   Дніпропетровськ, Січеслав, Катеринослав чи Дніпро – суперечки навколо ім’я  міста точилися не один місяць.
Адже відповідно до законів про декомунізацію – Дніпропетровськ, названий на честь радянського лідера – мав змінити своє ім’я. Вердикт істориків стосовно особистості Григорія Петровського – категоричний.
   Проте дорога до Дніпра була нелегкою. Так, у грудні минулого року міськрада прийняла рішення залишити стару назву, змінивши семантику. Із проханням вважати місто названим на честь святого Петра депутати звернулися до Верховної Ради. Та вже у лютому 2016го нардеп Андрій Денисенко зареєстрував проект постанови про перейменування Дніпропетровська на скорочене «Дніпро». І ось 19го травня рішенням 247 депутатів місто позбавили комуністичного хвостика. Тим часом думки дніпровців розділилися.  Деякі вважають рішення депутатів – ще одним кроком до незалежності та свободи від радянського минулого.
   Другі твердять – така декомунізація принесе більше шкоди, ніж 
   А ось інші вважають – великих змін не відбулося, адже Дніпропетровськ містяни між собою завжди називали скорочено. 
   Щоправда всі як один хвилюються за можливу тяганину з документами та зайві витрати. Міський голова, Борис Філатов дніпровців заспокоїв.
   А також зізнався - новина про перейменування стала несподіванкою і для нього.
   Постанова набирає чинності з моменту її прийняття. І відмінити її може лише Президент України, наклавши вето. Нині також відомо  - перейменування торкнулося лише назви міста. Адже для того, щоб область отримала нову назву, треба вносити зміни до Конституції.