пʼятниця, 27 травня 2016 р.

Здати кров – врятувати життя

     У лікарні імені Мечникова пройшов черговий День донора. Подібну акцію проводять вже вдев’яте. З початку конфлікту на Сході держави тут зібрали близько півтори тисячі літрів крові.

     Десята година ранку. В коридорах лікарні імені Мечникова своєї черги здати кров вже чекає більше двохсот містян. Серед бажаючих стати донором та врятувати життя: студенти, медики, професори та самі військовослужбовці. Анастасія одна з них. Дівчина вже півтора роки служить в армії та за цей час говорить, здавала кров щонайменше вісім разів.
     Процедура зайняла всього декілька хвилин та після Анастасія ділиться враженнями.
     Одні взяли участь у акції за покликом серця, інші ж слідували сімейним традиціям. Дідусь Діани почесний донор України по його стопам пішла й онука. Дівчина говорить кров здає вже втретє. Ділиться, ін’єкцій боїться з дитинства та попри це після процедури почуває себе добре.
     Вирішив стати донором і представник обласної влади. Кров зараз вкрай необхідна пораненим.
     Щотижня до лікарні імені Мечникова доправляють важкопоранених бійців. Лікарі говорять, більшість з них потребує оперативного втручання та переливання. Тому 90 відсотків зібраної крові йдуть саме на потреби військовослужбовців.
     За прогнозами лікарів завдяки небайдужим містянам цього разу зберуть близько трьохсот літрів крові. Цього має вистачити на півтора місяці.  Та перші літри можуть знадобитися вже сьогодні. Наразі до лікарні доправили ще п’ятьох важкопоранених.