вівторок, 17 травня 2016 р.

Шахраї під маскою доброчинців.

   До першого липня дніпропетровці повинні визначитися з формою правління для свого будинку –  зареєструвати ОСББ або погодитися на керуючу компанію. Проте експерти б’ють на сполох – проти довірливих громадян працюють цілі групи шахраїв.
Так, через махінації новостворені ОСББ можуть бути анульовані. І сотні будинків автоматично відійдуть під управління компаній.
   Пан Олексій – голова правління ОСББ на житловому масиві Перемога. Ділиться над створенням об’єднання  мешканці працювали майже рік. Шлях до самостійності був нелегким. Проте, зізнається, переваги такої форми правління - очевидні. Адже тепер співвласники можуть на свій розсуд розпоряджатися коштами на утримання будинку.
   Тож, мешканці будинку Олексія Борисовича, майже одразу погодилися на створення ОСББ. Проте тільки-но об’єднання зареєстрували – деякі особи змінили свою позицію. Пан Олексій, скаржиться – на його сусідів вплинули шахраї.
   Експерт з питань ОСББ, Тамара Мірошниченко розповідає – шахраї дійсно активно взялися за довірливих дніпропетровців. Зокрема вони проводять безкоштовні курси зі створення об’єднання співвласників будинків. Спеціалісти ж закликають не поспішати на такі збори. Адже під маскою доброчинців – ховаються аферисти, які позбавляють громадян можливості стати до управління власними будинками. Жінка ділиться, шахраї, завідомо обманюють українців та надають помилкові поради.
   Зі слів Тамари Мірошниченко – шахраї розсилають хибні листи-опитування і таким чином порушують процедуру проведення установчих зборів. В той час за законом питань, які необхідно вирішити на перших зборах всього 6, і всі вони обов’язкові.
   Нині зі слів експертів – більше 30% зареєстрованих у Дніпропетровську ОСББ провели збори з порушенням правил. Як наслідок – міськрада має повне право анулювати об’єднання. В той час, якщо будинок не встигне створити нове ОСББ до 1-го липня  - його автоматично передадуть під управління керуючій компанії. Тож, спеціалісти закликають містян не піддаватися порадам сторонніх осіб, а самостійно розібратися у законі про ОСББ. Та головне – встигнути зареєструвати об’єднання до кінця червня.