четвер, 19 травня 2016 р.

Міжнародний день музеїв


   18 травня відзначають міжнародний день музеїв. Свято започаткували ще у 1977 році, відтоді до нього долучилися більше 150 країн світу.
У Дніпропетровську існує близько півсотні музеїв – це і державні, і приватні – при учбових закладах та підприємствах. 
   Дніпропетровський історичний музей – один з найстаріших в Україні.  За більше ніж 160 років його існування тут зібрали чималу колекцію унікальних експонатів – від кісток мамонтів до жбанів для пива. Загалом  – близько двохсот сімдесяти  тисяч виставкових  предметів. Працівники закладу кажуть, кожен із них має власну родзинку.
   В Історичному музеї  9 залів. Кожен має власну тематику та відповідні до неї виставкові предмети. Відвідувачів небагато, тож можна вдосталь насолодитися переглядом експонатів. Працівники історичного музею розповідають, найчастіше сюди приходять саме школярі.  
   Та цікавиться історією нашого краю і доросле покоління. Євген приїхав до Дніпропетровська з Запоріжжя, ділиться, просто не міг не відвідати історичний музей. Кількість експонатів чоловіка вразила, каже, тут є на що подивитися.
   Окрім постійних виставок у музеї функціонують і тимчасові. Всі вони – різноманітні, всього їх проходить близько сотні за рік. Тож працівники закладу кажуть, щось цікаве для себе тут знайде кожен, та запрошують всіх прогулятися залами історичного музею.