пʼятниця, 20 травня 2016 р.

День вишиванки

   19 травня в Україні відзначають день вишиванки. Цей предмет одягу з’явився ще за часи енеоліту, та супроводжував наших пращурів з самого народження.
 Такі сорочки носять і у теперішній час – наразі це модно та популярно. Найцікавіше про вишиванки – далі.
   Ще за давніх давен українці носили вишиванки. Вони супроводжували людей із моменту появи на світ – немовлят зазвичай загортали у батьківські сорочки. Вишиванку завжди наділяли магічними властивостями – так, за повір’ями, вони захищають від злих духів та оберігають подружжя.
   Зазвичай біла, але для чоловіків віком старше сорока п’яти - чорна, обов’язково орнаменти, які мають певне значення – саме такою має бути класична вишиванка.  Та у кожному регіоні України є власний варіант традиційної сорочки. Характерна особливість для нашої області  – поєднання ручної вишивки та машинної.
   Часи проходять та вишиванка своєї актуальності не втрачає. Її носять і зараз, а  традиційні українські орнаменти можна побачити і на модних показах. Здебільшого такі елементи у одязі  використовують вітчизняні дизайнери, але вишивку можна побачити на подіумах усього світу  – так, наприклад, торік тиждень моди у Франції завершився показом колекції Валентино, всі моделі вийшли в українських сорочках та жупанах.