четвер, 19 травня 2016 р.

Дніпропетровські депутати зібралися на 8-му чергову сесію міськради

   Зміни до бюджету, чиновники під контролем та програма відкритого кошторису за 10 мільйонів гривень. Дніпропетровські депутати зібралися на 8му чергову сесію міськради.
Рішення приймали швидко та майже без дискусій.
   Вранці під стінами міськради депутатів зустрічають декілька десятків мітингарів з плакатами та мегафонами. Протестувальник Володимир розповідає - працює охоронцем на автомобільній стоянці. Але відтепер його робоче місце опинилося під загрозою.
   Серед активістів – велика кількість неповнолітніх. Коментувати свою присутність підлітки відмовляються. За всіх звітує протестувальник Дмитро. Мовляв – діти прийшли захищати права своїх батьків.
   Прокоментувати мітинг взявся міський голова Борис Філатов. Він назвав його недоречним та популістським.
   Тим часом депутати збираються до сесійної зали. Роботу починають з хвилини мовчання на честь річниці депортації кримських татар. Далі – іновація - гімн у живому виконанні.
   Далі перейшли до бюджету. Збільшили фінансування медицини майже на 4 мільйони, ще 5 виділили на облаштування дитячих майданчиків.
   Володимир Міллер також відзвітував про перевиконання міського кошторису на 55 млн гривень. А от коли дійшли до списків будинків, що підлягають капітальному ремонту, розгорівся невеличкий Та чи не найбільш дискусійним стало питання впровадження програми відкритого бюджету. Так, мапа із докладним поясненням, куди саме йдуть кошти громадян – обійдеться місту у 10 млн гривень на рік.
   А ось справжня суперечка розгорілася, коли почали обговорювати створення контрольної комісії, яка б аналізувала та контролювала діяльність виконавчих органів, їх керівників та очільників комунальних підприємств. Фракція «Громадська сила» вже кілька пленарних засідань домагається її створення. Депутатський корпус підтримав  ініціативу своїх колег, втім, наголошують в «Громадській силі», сам проект  рішення перевернули «до гори дригом».    
   Також депутати підтримали ініціативу передати 3 парки Дніпропетровська на баланс міста. Протягом року планують підготувати проекти по реконструкції та знайти інвесторів. Схвалення знайшов і пілотний проект стосовно ремонту 20 під’їздів у Дніпропетровську. Щоправда, нині не відомо, яким чином обиратимуть будинки для реконструкції. А ось коштуватиме ця програма 25 мільйонів гривень на рік.