субота, 16 квітня 2016 р.

Закон чи примхи влади. Що саме регулює норми встановлення та роботу кіосків?

     Підприємці впевнені, що забаганки та пристрасть до наживи керівників міста. Влада ж стверджує – прагне облагородити вулиці Дніпропетровська та створити загальні правила для всіх.
Кіоскери, яким урвався терпець, знову зібрались на мітинг під міськрадою. Вимагали чітких правил гри та відновлення демонтованих торговельних точок.
     Тамара Леонідівна купує зелену, фрукти та овочі тільки з рук, на стихійному ринку. Так дешевше, ніж у магазинах, та й продавці знайомі.
     Нині торговельні ряди прибрали разом із кіосками. Старенька категорично проти, тож приїхала страйкувати.  
     А за торгівельні місця – справжня війна.
     Підприємці скаржаться – що не новий рік, то нові правила роботи кіосків. Цього разу, говорять, дозволи отримують тільки ті, хто має так званий паспорт прив’язки.
     Підприємець Валентин Мельник мав три кіоски, які працювали з 1998 року. Стверджує - дозвільні документи були в порядку, податки платив справно. Втім, один ларьок таки знесли, причому без жодних попереджень, стверджує бізнесмен.
     Підприємець подав до суду та написав в профільне управління міськради кілька листів, на які не отримав відповіді. Управлінці ж наполягають на своєму – жодних законів не порушують. Втім, визнають - єдиних правил для встановлення торговельних точок наразі немає, вони в стадії розробки.
     Посад    овець зізнається – не бачить необхідності у такий кількості торговельних точок.
     Тим, хто не має змоги щось виробляти, радить шукати роботу. Він впевнений – з цим у Дніпропетровську проблем нема.
     У якості альтернативи посадовець пропонує підприємцям винаймати незайняті приміщення на перших поверхах у будівлях міста. З їхніми власниками, говорить Руслан Мороз, готовий домовлятися про зниження орендних ставок. А поки що учасники мітингу підписали резолюцію до міської влади – переглянути умови праці малого та середнього бізнесу. Там пообіцяли її розглянути та зустрітися з підприємцями у наступну п’ятницю.