неділя, 3 квітня 2016 р.

Незламна Яна знову вдома.

   З Ізраїлю повернулася волонтерка та керівник медичної служби Госпітальєри, Яна Зінкевич. Після страшної ДТП, прогнозів на її одужання не давав ніхто та дівчина успішно пройшла лікування і нині вже  завершила перший етап реабілітації. Кошти на відновлювальну програму для Яни збирали всією Україною.
   Дніпропетровський аеропорт завмер в очікуванні. З хвилини на хвилину має прибути особливий літак. На борту якого – відома волонтерка Яна Зінкевич. Дівчина має повернутися після двомісячної реабілітації. Тут на неї вже чекають друзі та волонтери медичного батальйону «Госпітальєри». І ось на землю сідає той самий літак. Пасажири залишають свої місця та Яни не видно. Хвилини очікування. І нарешті, виходить сама волонтерка. Та одразу приголомшує: з медичного ліфту виходить на своїх двох.
   Яна в доброму настрої. Каже – завжди вірила, що стане на ноги. Проте зізнається, реабілітація була складною.
   Пересуватися нині їй допомагають лангети. Це спеціальне обладнання, що фіксує ноги. Першим крокам дівчина завдячує ізраїльській медицині та своїй впертості. Каже, зламати її непросто. Нині Яна сподівається стати добрим прикладом для людей, які мають схожі травми. Та символом, що надія є завжди.
   Впродовж  двох місяців з дівчиною працювали кращі реабілітологи та фізіотерапевти Ізраїлю. Зокрема Яна відновлювала форму в унікальному робото-асистувальному інституті. Проте, зі слів лікарів та експертів, те, що волонтерка стала на ноги – це справжнє диво навіть за мірками сучасної ізраїльської медицини.
   Та попереду – ще велика робота і складний відновлювальний процес. Медики кажуть – волонтерці необхідно пройти другий етап реабілітації. Тож, незабаром Яна скоріш за все повернеться до Ізраїлю.