пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Як фахівці бачать розбудову Дніпропетровська?


   Новий генеральний план міста вони вже представили журналістам. Запланували архітектори будівництво багатоквартирних будинків, транспортний коридор «Європа-Азія» та території під садибні ділянки. 
   В історії Дніпропетровська цей генеральний план вже п’ятий. Перший зробили ще в дев’ятнадцятому столітті. Другий, у шістдесят сьомому році, і започаткував розбудову міста на лівому березі Дніпра. Після проектування третього у місті з’явилися такі житлові масиви, як Червоний камінь, Комунар Перемога та Тополя. Четвертий у дві тисячі сьомому представив Юрій Білоконь. Саме останній варіант став прототипом п’ятого – його і презентували нам фахівці. Говорять, зміни у проекті продиктовані вимогами часу.
   Над новим генеральним планом працювали з дві тисячі дванадцятого. Головний архітектор Дніпропетровська Дмитро Волик розповідає, чим же він відрізняється від попереднього.
Таким чином під нові будинки відведені ще незабудовані території, або ті, де стан житлового господарства вкрай тяжкому стані. Також запланували фахівці будівництво транспортного коридору «Європа-Азія». Який матиме величезне значення для розвитку держави. Пройде він за планом між Дніпропетровськом та Запоріжжям. Також є програма, що передбачає великі території під садибні ділянки. Зміни, що запланували, ділиться один із архітекторів  Микола Лопатюк, виходять із принципових положень генерального плану.
   Спеціалісти пояснюють, генеральний план – це документ, що не передбачає нагальних змін. Це програма на велику часову перспективу, що показує подальший напрямок розвитку міста.       Принципові рішення виконання плану за законом є безстроковими. Реалізація задуму залежить, в першу чергу, від інвестиційних процесів.