субота, 9 квітня 2016 р.

На навчання – до шпиталю.

   Учням 46ї школи провели незвичний урок історії – справжню екскурсію військовим шпиталем. Зі слів науковців, будівлі закладу є архітектурними пам’ятками та несуть історичну цінність.
  У дворі військового шпиталю людно та лунає дитячий сміх. На екскурсію завітали особливі гості - учні 46ї школи. Дітлахи у закладі вже не вперше. Розповідають, вони регулярно відвідують бійців, приносять їм саморобні подарунки, передають листи. І кожного разу військові радо чекають на такі зустрічі.
   Тож, школярі зізнаються, коли почули про те, що бійці можуть втратити цей шпиталь – дуже злякалися. Адже нині навколо закладу триває судова тяганина. Нагадаємо, ще у 2007му році будівлі опинилися в руках одного з російських банків. І зараз держава намагається повернути заклад у свою власність. Школярі також стали на захист шпиталю. Та навіть розгорнули на його підтримку справжню кампанію.
   Учні запевняють, боротимуться за шпиталь і надалі. Тим більше, нещодавно  вони дізналися про велику архітектурну цінність будівель. І знову завітали сюди. На цей раз не тільки з подарунками для бійців, а із екскурсоводом. Валентин Старостин розповідає – будівлі шпиталю дійсно несуть історичну цінність. Адже це робота відомого архітектора Дмитра Скоробогатова. Історик додає, подібні екскурсії треба проводити частіше.
   Зала, де зі слів історика, раніше проводили справжні бали, тепер – їдальня для військових. А лекційні зали жіночої гімназіїї перетворилися на лікарняні палати. Школярі радо слухали лекцію та роздивлялися шпиталь. Кажуть, за нього варто боротися. Та пообіцяли незабаром повернутися знову. З подарунками для своїх захисників.