неділя, 3 квітня 2016 р.

Забудови та автотраса замість чорнозему.

   Підгороднє розширює свої кордони. В міськраді презентували новий генеральний план, згідно якого територію міста збільшать вполовину. Мешканці околиць радіють, а ось фермери – б’ють на сполох. Кажуть,  Підгороднє розширюють за рахунок їхніх угідь.
   Пан Ігор займається фермерством двадцять років. Угіддя успадкував від батька. Вирощує різноманітні сільгосп культури, веде хазяйство. Нещодавно збудував новий ангар. Каже, задумів ще багато. Та всі мрії поставив під сумнів генеральний план Підгороднього та розширення кордонів міста. Побачивши мапу, чоловік був шокований, адже на місці його земель ,згідно плану ,тепер повинен бути автовокзал.
   Випадок пана Ігора не поодинокий, згідно плану під житлову зону відходять сотні гектарів фермерських угідь. На чорноземах можуть вирости будинки для ветеранів АТО. Фермери і активісти ситуацією не вдоволені і до міста не хочуть. З позицією господарів згодні і в міськраді. Кажуть, план не досконалий. Зокрема згідно нової мапи до меж Підгороднього не увійшли аж 72 вулиці.
   Галина Василівна додає, різати чорнозем недоречно, а землі для розбудови можна знайти, якщо провести інвентаризацію та розшукати власників занедбаних ділянок.
   Для доопрацювання плану створили спеціальну комісію. На узгоджувальні збори вона зібралася ще на початку березня. Нові кордони міста тепер окреслили разом з фермерами. Зокрема вирішили й те, що автодорозі в Підгородньому – не місце. Бо шкодить екології. Щоправда тоді рішення учасники комісії так і не підписали. Кажуть, їм надали лише схеми, а не справжній план.
   Тим часом містобудівний кадастр чекає від комісії протокол з пропозиціями та уточненнями. Тож, узгоджувальні збори скликали знову. Обговорювали майже дві години. І цього разу папери таки підписали. Вирішили знайти власників занедбаних ділянок та скласти списки ветеранів АТО, що потребують земель. А ось розширюватися Підгороднє таки буде. Щоправда за рахунок вільних ділянок.
   Окрім цього постановили направити лист до Дніпропетровської облради з проханнями тимчасово накласти мораторій на передачу ділянок в межах Підгороднього немісцевим.
   А ось самі кордони хочуть встановити за історичним принципом. Протоколи планують передати до земельної ради. Там повинні розглянути пропозиції фермерів. В міськраді обіцяють, новий план без узгодження з громадянами затверджувати не будуть.