середа, 13 квітня 2016 р.

Нові, хрусткі та захищені.


   В Дніпропетровську презентували оновлену банкноту номіналом 500 гривень. Купюру вже ввели в обіг. Зі слів експертів, гроші надійно захищені від підробок.
Так, на банкнотах запроваджено сучасні елементи візуального контролю з оптично-змінними ефектами. 
   Щороку нацбанк вилучає із обігу близько 900 мільйонів гривень. Зношені купюри замінюють на нові та більш сучасні. Так, 11го квітня в Україні ввели у обіг оновлену банкноту номіналом у 500 гривень. Купюра зберегла свої розміри, проте змінила дизайн. Та головне, зі слів експертів, -  п’ятисотка має удосконалену систему захисту. Спеціалісти кажуть, візуально нову банкноту одразу можна відрізнити від підробки. Адже сучасні захисні елементи фальшивомонетники відтворити не зможуть.
   Спарк елементом на купюрі номіналом 500 гривень є відкрита книга – вона змінює колір від зеленого до синього. Експерти додають, відрізнити справжні гроші  від підробки легко зможуть і люди з вадами зору.
   А ось поспішати до банку та обмінювати старі купюри на нові – українцям не доведеться. Адже п’ятисотки зразка 2006го та 2015го року знаходитимуться в обігу одночасно.
   Також стало відомо  про інноваційні розробки банкнотного паперу. Так, вже незабаром у гаманцях українців можуть з’явитися гроші з льону. Експерти кажуть, вартість вітчизняної сировини помітно нижча від імпортованого бавовняного волокна. В той час, як природні властивості волокна льону за механічною міцністю знано перевищують  бавовну. За інноваційною технологією вже виготовлено першу партію банкнот. Нині купюри направили на випробування.