четвер, 28 квітня 2016 р.

Зміни до бюджету, електронні закупівлі під питанням та недемократичний регламент.

   Депутати міськради зібралися на чергову, вже сьому сесію. Сперечалися та шукали компроміси – майже 5 годин поспіль.
   Під зливою із парасольками у руках та плакатами – біля міськради депутатів зустрічають робітники комунального підприємства. Активісти жаліються, мовляв – їх лишають без роботи, кажуть, прийшли аби привернути увагу до своїх проблем.
   Тим часом  депутати збираються до сесійної зали. Засідання починають хвилиною мовчання на честь річниці Чорнобильської аварії. Далі – все за планом. Гімн та реєстрація. На сьому сесію прийшли аж 60 депутатів. Суперечки розгорілися вже під час розгляду порядку денного. За 40 хвилин його таки затвердили. Першими до розгляду винесли питання про зміни до програми економічного і соціального розвитку міста, а також бюджету на 2016 рік. Згідно нового кошторису, значно скоротили фінансування парків, збільшили дотації в електротранспорт. А ось забезпечувати технічну оснащеність шкіл дніпропетровська тепер буде КП Інфорада.  Так, підприємство отримало 62 мільйони бюджетних коштів. Проте змінам до кошторису раділи не всі.
   Незважаючи на суперечки, зміни до бюджету таки затвердили. Та перейшли до питання електронних закупівель. Кажуть, нині систему Прозорро неможливо використовувати ефективно. Тож, постановили доопрацювати інструкції та положення.
   А ось пропозиція збільшити фінансову допомогу ветеранам Чорнобиля в 5 разів -  серед депутатів підтримки не знайшла. Тим часом окремі місцеві обранці обурилися , мовляв,їм не дають висловитися. Так, щоб бути почутим, Сергій Суханов навіть приніс свій власний мікрофон.
   Проте у питанні допомоги армії депутати були одностайні. На ремонт військової техніки 25ї бригади виділили 192 тисячі гривень.
   А ось осправжнє обурення серед місцевих обранців викликав проект змін та доповнень до Регламенту міськради. Згідно документу, депутатів могли обмежити у висловлюваннях, зокрема переривати виступ за рішенням головуючого, а занадто галасливих активістів - навіть видаляти із зали.
   Не дійшовши консенсусу, проект змін до регламенту відправили на доопрацювання. Скоріш за все оновлений документ розглянуть на наступній сесії. Вона відбудеться вже 18го травня.