вівторок, 12 квітня 2016 р.

Другий шанс.

   Маленьких переселенців в Дніпропетровську безкоштовно навчають англійської мови. За допомогою краундфандінгової платформи активісти відкрили збір коштів. Гроші дозволять вимушено-переміщеним дітлахам продовжити вивчати англійську та закріпити знання в подорожі до Європи.
   Постріли, жахи війни та бажання тікати – такі спогади 8річна Маргарита зберегла  про своє рідне місто. З Горлівки вона разом із батьками переїхала зовсім нещодавно. Там лишилися  друзі та улюбленець кіт.  Проте в Дніпропетровську родина розпочала нове життя. Маргарита знову відвідує школу та навіть пішла на безкоштовні курси англійської.
   Разом з Ритою курси відвідує і Соня. Вона нещодавно переїхала з Луганська. Дівчинка розповідає, в рідному місті займалася гімнастикою та вивчала англійську. У Соні великі сподівання на майбутнє.
   Курси англійської для дітей-переселенців проводять безкоштовно. Цьому не аби як тішаться батьки малюків. Пані Арина розповідає, до Дніпропетровська вона переїхали всією родиною, через страх за життя дітей.  Так, старшого сина жінки до своїх лав мало не забрали бойовики. А ось молодша донька через постріли взагалі втратила сон. Та в Дніпропетровську родина нарешті здобула спокій. Син вступив до університету, а донька отримала можливість безкоштовно вивчати англійську.
   За місяць на пробне заняття до школи прийшли 60 малюків. Активісти продовжать навчати дітлахів англійської.  Проте кажуть, своїми силами опікуватися кожним – дуже складно. Тож, нині збирають кошти на книжки та посібники з англійської для малечі.