середа, 6 квітня 2016 р.

Зелене місто без бар’єрів.

   В Дніпропетровську презентували нову схему реконструкції Привокзальної площі та вулиці Курчатова. Проект створили фахівці групи Смарт сіті. Кажуть, ставили на меті зробити місто зручним та комфортним для кожного, не залежно від віку або стану здоров’я.
   Залишки від постаменту Петровського, сміття, задимлена парковка. Так виглядає Привокзальна площа нині. Та група активістів наголошує – місцина має всі шанси перетворитися на одну з кращих в Європі. Маленький Париж на Дніпрі обіцяють фахівці проекту Смарт Сіті. Вони вже розробили схему реконструкції. Діляться, для втілення всіх ідей у життя цю площу обрали не випадково.
   Тож, згідно з новим проектом головним тепер стане пішохід, я не водій, як було раніше. А через всю площу та вулицю Курчатова прокладуть велодоріжки. Активісти розповідають, комфортною для пересування місцевість буде і для людей з обмеженими можливостями, зокрема вадами зору та опорно-рухової системи.
   А ось покриття площі буде не звичайне – а зоноване. Для кожного елементу, згідно його призначення, використовуватимуть спеціальну плитку, або бруківку різних кольорів. Трамвайні платформи тим часом піднімуть, а колії відокремлять від проїзної частини. Для парковки активісти також підготували декілька сюрпризів.
   Та нині – це лише добрі плани. За найкращим розрахунком, кажуть ініціатори проекту, будівельні роботи розпочнуть аж наступної весни. Наразі ж активісти закликають небайдужих містян долучатися та вносити свої пропозиції стосовно площі. Далі планують створити спеціальну робочу групу, а потім і експертну, яка на основі ескізних пропозицій сформує остаточний проект. Круглий стіл та обговорення майбутнього вигляду площі проведуть вже 11го квітня у міськраді.