вівторок, 5 квітня 2016 р.

Суд іде.

   Чи бути військовому шпиталю у власності держави міркував обласний господарський суд. Нагадаємо, ще у 2007му будівлі медзакладу опинилися в руках одного з російських банків.
Обурені активісти звернулися до суду. Їх підтримали юристи фонду держмайна. Тоді позивачі виграли суди першої та другої інстанції. Проте вищий господарський суд скасував рішення та направив його на перегляд.
   Перше засідання за переглядом справи провели ще 21 го березня. Тоді на майно військового шпиталю наклали арешт. Та баталії тривають. І вже в перший понеділок квітня у приміщенні Соборної районної ради провели друге засідання. Воно традиційно розпочалося з мітингу. Захистити своє право на гідне лікування прийшли і бійці АТО,  і військові медики. Загалом, під стінами зібралося кілька десятків активістів. Вони закликали повернути шпиталь у державну власність.
   Прийшли на засідання і волонтери. Кажуть, важливість шпиталю складно переоцінити. Так, з початку військових дій на Сході України тут прийняли більше 11 тисяч військових.
   Після мітингу – активісти йдуть до соборної ради. Там саме розпочинають розгляд справи. Свої клопотання зачитали представники регіонального відділення фонду держмайна. Далі – слово надали третім особам, які виступили на стороні позивача. Весь цей час активісти прискіпливо слідкували за процесом. Деколи – аплодували. Овації зокрема викликали заяви третіх осіб. Військового прокурора, представників військової частини та облдержадміністрації. Вони заявили про законодавчі обмеження, що діяли на час укладення договору.
   А ось відповідач до суду так і не з’явився. Щоб надати йому можливість висловити власну позицію –  засідання вирішили перенести. Наступне слухання відбудеться вже 19 квітня.