субота, 16 квітня 2016 р.

З проханням про справедливий суд.

     Велосипедист Владислав Гуйван 2 роки тому потрапив під колеса автомобіля і невдовзі помер у лікарні. Судова тяганина триває і нині.
Родичі скаржаться, водій навмисно затягує слідство. Тож, перед черговим засіданням батьки та друзі загиблого провели акцію пам’яті. Під стінами суду – запалювали свічки з надією на справедливий вирок. 
     Під дощем із парасольками в руках. Родичі загиблого велосипедиста Владислава Гуйвана запалюють свічки. Незважаючи на вітер та дощ – полум’я не гасне. Квіти на граніті та світлини на згадку. Ярослав ділиться, брат був активною людиною, будував плани на життя, мріяв невдовзі змінити велосипед на залізного коня.
     Владиславу було 23, коли трагічна аварія обірвала його життя. Зі слів мами покійного, хлопець їхав на освітленому перехресті, коли, на зустрічну смугу вискочив автомобіль. 
     Медики боролися за життя велосипедиста більше тижня. Та врятувати хлопця все ж таки не змогли. Пані Валентина ділиться, у лікарні син декілька разів приходив до тями та навіть розмовляв із нею. І в останні хвилини життя благав, щоб винного у його смерті – покарали.   
     Та два роки минуло, а винного так і не визначили. Пані Валентина розповідає, на початку справу взагалі не хотіли розглядати у суді. В аварії, каже, звинувачували самого Владислава. І лише постійні скарги до прокуратури дозволили зрушити справу з місця. Та далі – на вбиту горем матір чекало справжнє випробування  
     Жінка ділиться, постійна боротьба за право на справедливий суд морально виснажила всю її родину.
     Підтримати родичів Владислава перед судовим засіданням прийшли і друзі загиблої Ольги Плохотнік. Дівчина стала жертвою іншого ДТП. На останньому судовому засіданні у справі водія відпустили під заставу в 500 тис гривень та покарали позбавленням водійських прав на 2 місяці.
     Тим часом до будівлі заходить відповідач, водій машини, через зіткнення з якою загинув Владислав Гуйван. Чоловік себе винним в смерті хлопця не визнає. Та погрози в бік родини загиблого спростовує. Мовляв, через інформацію про погрози його незаконно позбавили волі на 4 місяці.
     Тим часом в залі з хилини на хвлину розпочнеться засідання. Сторони прямують до будівлі. Кожен зі своєю правдою. З надіями на справедливий вирок.