понеділок, 25 квітня 2016 р.

Сонячна енергетика та безвідходне виробництво.

   За 17 років Павлоградський хімічний завод зменшив витрати на енергоресурси майже до нуля. Економія сягає десятки мільйонів доларів. Нині ж підприємство навчає інших розвивати зелену економіку.
   Кабанчики, лосі та косулі. Територію Павлоградського хімзаводу легко можна сплутати із заповідником. Та насправді це режимний об’єкт. 100 гектарів землі охороняють внутрішні війська України. Контроль – серйозний. Бо ж у цехах заводу утилізують тверде ракетне паливо. Зокрема останній притулок знайшли тут і міжконтинентальні балістичні ракети. Сучасні технології дозволяють вилучати пальне та використовувати його у виробництві вибухових речовин. Проте для функціонування заводу необхідні значні енергоресурси. Саме тому 17 років тому тут ввели програму збереження енергетики.
   Нині енерговитрати складають лише 3 копійки на гривню продукції. Тож, хімзавод закликає й інші підприємства переходити на зелену економіку. Щоб поділитися досвідом енергозбереження тут влаштували спеціальний семінар.  Вчитися економити енергоносії приїхали більше десятка представників заводів та комбінатів Дніпропетровщини.  Серед них і пан Олександр. Каже, незалежність від газу та електрики надає підприємству більше можливостей.
З   і слів вчених, видобуток всіх енергоресурсів на землі закінчиться вже за 150 років. Проте займатися енергозбереженням потрібно вже зараз, стверджує науковець, Григорій Шматков. Розповідає, Дніпропетровщина тільки починає переходити на зелену економіку. Так, головні металургійні, коксохімічні та трубні підприємства енергозбереженням взагалі не займаються. Додає, зрушити справу з місця може лише впровадження нової енергетичної політики.
   Науковець ділиться, змусити підприємства перейти на зелену економіку може лише законодавство та досягнення їхніх конкурентів. В той час, представники Німецького товариства GIZ кажуть розвиток альтернативних джерел енергетики є однією з умов Асоціації між Україною та ЄС.
   Спеціалісти додають, програма переходу на зелену економіку не з дешевих. Проте, відшкодувати всі витрати вдається вже за кілька років. А ось зекономити завдяки їй можна в сотні разів більше.