середа, 20 квітня 2016 р.

На толоку у Лазареву суботу.

   В Дніпропетровську розпочали відновлювальні роботи нового приміщення  Київської Єпархії. Напередодні святої Пасхи духовенство закликало небайдужих містян вийти на суботник та долучитися до прибирання території біля будівлі.
   Фасад у аварійному стані та  зруйнований дах. В минулому – шкірвендиспансер. Та після реконструкції  свої двері тут відкриє Дніпропетровська єпархія   української православної церкви київського патріархату. Зі слів істориків, цей будинок один із найстаріших у Дніпропетровську. Та має не аби-яку архітектурну цінність. Проте останні роки  стояв без діла і повільно занепадав.  На початку квітня на обласній сесії депутати вирішили передати приміщення церкві. Нещодавно тут розпочали відновлювальні роботи.
   А ось зовнішні роботи, скоріш за все розпочнуть вже влітку - каже єпископ Дніпропетровський і Криворізький Симеон. Ділиться, після реконструкції тут буде не просто будівля Єпархії, а  справжній «Український дім». За декілька місяців, сподіваються, вже зможуть відкрити для відвідувачів частину будівлі. Священнослужитель також розповів про будівництво нового  собору у парку Сагайдак (колишній Воронцовський). Нині під його облаштування виділили аж гектар землі. Над проектом архітектори та духовенство працювали пліч-о-пліч.
   Відомо, що відновлювальні роботи Єпархії проводять на кошти меценатів. Та допомогти в облаштуванні території, а також зведенні нового собору своїми силами може кожен. Для цього духовенство запрошує всіх небайдужих містян на суботник. Представники обласної влади кажуть –  толока у суботу стане жестом вдячності церкві за підтримку української державності, армії та волонтерів.
   Толоку проведуть у Лазареву суботу, 23-го квітня. Прибирання території Єпархії розпочнуть о 8 годині. На 10.30  запланований суботник у парку Сагайдак.