четвер, 21 квітня 2016 р.

Майже 5 років очікування та 23 млн бюджетних коштів.

   Перехід через проспект Слобожанський – одна із найнебезпечніших ділянок руху у Дніпропетровську. Щоб зменшити кількість заторів та убезпечити пішоходів ще у 2012 році розпочали будівництво надземного переходу.
Через брак коштів роботи декілька разів зупиняли. А у грудні 2015го область відзвітувала про завершення будівництва.  В тестовому режимі об’єкт пропрацював недовго. Через процес передачі на баланс міста його згодом закрили. І ось, багатостраждальний перехід знову відкриває свої двері. Щоправда, нині проект завершеним назвати складно. Так, реформувати об’єкт далі будуть за кошти місцевого бюджету.
   Пішоходи зможуть користуватися, як сходами, так і підійматися ескалаторами.  А ось гусеничні підйомники, що були замовлені за проектом області, зі слів Михайла Лисенка, функціонувати не будуть - бо дуже повільні і незручні. Нині ж інвалідам та матусям із візочками пропонують перетинати проспект наземним переходам. Опісля монтажу нових підйомників – рух пішоходів  Слобожанськомим проспектом повністю перекриють.  Нині світлофори вже перевели в особливий режим.
   Чи не першою новий перехід тестує Галина Петрівна. Сервісом – задоволена. Ділиться – на відкриття обєкту чекала давно.
   Нині відомо, на обслуговування переходу з кишені Дніпропетровська щомісяця витрачатимуть близько 100 тисяч гривень.  Слідкувати за станом переходу щодня буде ціла бригада робітників.
   Ще декілька людей будуть допомагати підніматися людям із вадами опорно-рухової системи. А ось встановлення підйомників для інвалідів та матусь із візочками в міськраді анонсують вже на наступний рік.