четвер, 31 березня 2016 р.

Спорт, що єднає.

   В Дніпропетровську провели міжнаціональний шаховий турнір. За чорно-білою дошкою зустрілися представники 10 громад. Турнір не професійний, тож в інтелектуальному змаганні взяли участь, як діти, так і дорослі.

   Тимур захоплюється шахами з трьох років. Інтелектуальному спорту його навчив батько.  Хлопець ділиться, однолітки не дуже полюбляють цю гру - віддають перевагу комп’ютерам та телефонам. Тож, в його рідній школі шахові змагання не проводять. Спробувати свої сили Тимур прийшов на міжнаціональний турнір. Тут разом з батьком захищає честь рідної польської громади.
   Пан Павло сина підтримує. Каже, на міжнаціональному турнірі, головне – це спілкування.
   Шаховий турнір між національно-культурними громадами  Дніпропетровська проводять вчетверте. Цьогоріч він зібрав 40 учасників. Це 10 команд. За однією шаговою дошкою тут мають можливість зустрітися греки, азербайджанці, вірмени, поляки, німці, грузини, корейці, білоруси, та євреї. Компанію їм склали представники громадськості Дніпропетровська. Мета зустрічі проста, але дуже важлива – об’єднати національності.
   Тож, представники громад залюбки завітали на це інтелектуальне свято. Кажуть, в кожній культурі шахи займають особливе місце. І така дружня партія – має не аби яке значення для налагодження діалогу.
   Організатори обіцяють – турнір не буде останнім. Шахові змагання проводитимуть декілька разів на рік.