четвер, 24 березня 2016 р.

Недитяча історія.

   Єдиний в Дніпропетровську муніципальний театр ляльок може назавжди закрити свої двері. Нині заклад орендує приміщення у дитячого садочку на житловому масиві Перемога. Та за рішенням суду вже в червні місяці театр повинен залишити будівлю.
Керівництво закладу каже, переїжджати немає куди.
   Магія лялькового театру починається зовсім не на сцені, а ось за цією ширмою. Тут чекають на свій вихід головні персонажі. В руках у професійних акторів ляльки – оживають. І починається казка.
   Пан Роман працює лялькарем не один десяток років, каже, дитяча аудиторія – найприскіпливіша. Маленьких глядачів через вигадані історії він  намагається вчити добрим речам.
   Поки актори готуються. В холі вже збираються дітлахи. Відвідувачі із захватом чекають на виставу.  Назар – постійний глядач. Особливо йому подобаються казки про тварин. А ось його бабуся, пані Тетяна ділиться, хоча постанови орієнтовані на малюків, та цікаве для себе в них можуть знайти і дорослі.
   Ляльковий театр на житловому масиві Перемога користується величезною популярністю серед дітлахів. Тому вистави у суботу та неділю тут проводять двічі, а деколи й тричі на день. І щоразу малюки та дорослі поспішають побачити казку.
   Та вже невдовзі улюблениць дітлахів та дорослих, ляльковий театр може закрити свої двері. Майже 15 років приміщення театру орендують у дитячого садочка. Що суперечить нормі закону, за яким в навчальних закладах не має права розміщуватися жодних інших установ. Навіть дитячих. Договір оренди спливає вже в червні цього року. Тож, ляльковий театр змушений шукати прихисток. Пан Валентин ділиться, за останні роки неодноразово звертався до міськради по допомогу.
   Звернулися до міськради і ми.  Там кажуть, про проблему лялькового театру – знають. Та працюють над її вирішенням. Зокрема вже знайшли декілька відповідних приміщень в центрі міста.
   Тим часом працівники  театру продовжують дарувати казку дітлахам та сподіваються, що в міськраді не забудуть свої обіцянки. І вже невдовзі перед малюками відкриє двері новий, ще кращий театр ляльок.