пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Дніпропетровці стануть здоровішими.

   В області стартував проект з профілактики неінфекційних захворювань. За статистикою, близько 86 % смертей в Україні виникають саме через такі недуги  – здебільшого це серцево-судинні хвороби, захворювання легенів, цукровий діабет та онкологія.

   За словами представників всесвітньої організації охорони здоров’я, Україна займає лідируючу позицію за численністю смертей від неінфекційних захворювань. Цукровий діабет, захворювання легенів, серцево-судинні хвороби та онкологія – ось головні вороги українців, кажуть фахівці. Ці недуги лікарі відносять до хвороб «стилю життя».
   Боротьба із такими недугами – це в першу чергу їх попередження, розповідають фахівці. Робитимуть це за допомогою нового проекту, який впроваджено в області за ініціативи всесвітньої організації охорони здоров’я. Його вже втілили у життя в багатьох європейських країнах, та, каже керівник проекту, доволі вдало.
   Здебільшого, працюватимуть над тим, аби позбавити людей шкідливих звичок. Влаштовуватимуть медичні лекції, на яких будуть розповідати про здоровий спосіб життя. Чималу увагу лікарі обіцяють приділити палінню – у планах створити гарячу лінію, на якій будуть допомагати позбавитися від тютюнової залежності.
   Загалом до проекту вже долучилися 6 областей країни та місто Київ. Для України це абсолютно безкоштовно, фінансову складову візьме на себе швейцарський уряд.