середа, 9 березня 2016 р.

З Днем народження Тарасе.

     Цього року українці відзначили 202 роки з дня народження Кобзаря. Традиційно 9-го березня пам’ять Шевченка вшановують в усіх містах України.
До меморіалів несуть квіти та портрети письменника. Згадали його і у Дніпропетровську.  Біля пам’ятника молодому Тарасу Григоровичу зібралося декілька сотень людей.
     Не просто поет, а співець українського народу. Для нас Тарас Шевченко став символом боротьби та свободи. Народжений у сім’і кріпаків він майже усе життя провів  у неволі. Там й написав свої найвідоміші твори. Молоде покоління переконане, в наш час Кобзар живе в серці кожного українця.
     Згадали поета всі від дорослих до малечі. Одні цінують його віршовані рядки для інших же Шевченко - талановитий художник.
     До пам’ятника прийшло й чимало військовослужбовців. Бійці вважають, для тих хто боронить Україну на Сході, Шевченко став прикладом, наставником та опорою. Вони часто звертаються до творчості поета та вірять, він допоможе подолати усі труднощі. 
     Вшанували хвилиною мовчання та після цього до ніг кобзаря поклали десятки букетів. Громадські активісти, служителі церкви, військові та політики. Біля пам’ятника молодому Кобзарю згадали поета декілька сотень людей. 
     Мистецька спадщина Шевченка стала надбанням людства. Твори поета перекладають різними мовами світу. Люди говорять,вже понад два століття ці вірші надихають на нові перемоги.