вівторок, 29 березня 2016 р.

Місто рекордів

   В Дніпропетровську проведуть наймасштабніший біговий напівмарафон. Участь в ньому візьмуть не професійні спортсмени, а звичайні українці.
В програмі – забіги на різні дистанції. Тож, спробувати свої сили зможе мало не кожен. Свято спорту проведуть  22го травня.
Та готуватися до забігу Дніпропетровськ розпочинає вже зараз.
   Марафон – дистанція в 42 кілометри. Справжній виклик для найтренованіших спортсменів. Вперше офіційні змагання провели 40 років тому у Берліні. Далі був Лондон, Нью-Йорк, Париж, Чикаго. Нині біговий напівмарафон вирішили провести і в Дніпропетровську. Він стане наймасштабнішим в історії міста. Планують, що в забігу візьмуть участь 2 з половиною тисячі українців. Ще 8 тисяч стануть глядачами. Чекають і на закордонних гостей. Тож, як зазначають в міськраді, така масштабна подія позитивно вплине на економіку міста.
   Протягом шести тижнів бігунів безкоштовно готуватимуть професійні тренери.
   А ось під час змагання спортсменам  пропонуватимуть душ, масаж, воду та фрукти. Так, планують роздати аж 2 з половиною тони бананів. В той час за здоров’ям учасників постійно слідкуватимуть медики. В міськраді зазначають, незважаючи на високі витрати, бюджет міста не страждатиме. Свято організують за гроші спонсорів.
   Напівмарафон проведуть у два кола – по Набережній через Центральний міст. Він складатиметься з 4 дорослих забігів. На ,10, 5 и 2 кілометри. Найдовший 21 кілометр. Маленькі мешканці також зможуть взяти участь та спробувати свої сили на коротких дистанціях.    Переможців у своїх категоріях чекатимуть грошові призи. Так загальний фонд напівмарафону складає 23 тисячі гривень. Та, головне, кажуть, організатори заходу – рекорди не загальні, а особисті.
   В міськраді ж тим часом сподіваються, що спортивна подія стане доброю традицією Дніпропетровська. А напівмарафон незабаром перетвориться у повноцінний 42 кілометровий марафон.