четвер, 17 березня 2016 р.

Погашення заборгованості та пошук закордонних інвесторів.

     Планами та перспективами розвитку підприємства «Дніпроводоканал» поділився його новий директор. Чи зміниться якість води та послуг, а також чи зростуть тарифи на воду для населення вже найближчим часом?
     По вуха у боргах. Дніпроводоканал завинив майже 90 мільйонів гривень за електроенергію та 127 за покупну воду. Нині рахунки підприємства заморожені. Самостійно сплатити борги КП не може. Адже сума завелика. Тож, там сподіваються на допомогу міської влади. А заборгованість виправдовують зокрема недбалістю самих містян, які не сплачують за спожиту воду.
     Та змусити містян сплачувати рахунки КП не може, адже за законом не має права відрізати воду. Тож, щоб не допустити приріст боргу на підприємстві планують провести аудит та оптимізувати процеси, а також зменшити кількість покупної води. Зокрема за рахунок модернізації систем та збільшення потужності Кайдакської насосно-фільтрувальної станції. Її побудували ще в 1908 році і з тих пір мережі для водопостачання та водовідведення жодного разу повністю не оновлювали. Нині в планах нового директора провести  повну реконструкцію. В міськраді обіцяють, якість води від цього лише покращиться, а вартість для населення залишиться без змін. Щоправда наразі коштів на ремонт немає. Тож, шукають інвесторів за кордоном.
     Модернізацію станції та заміну мереж сподіваються розпочати вже в наступному році. А нині, кажуть, ремонтуватимуть локально. На поточні роботи з міського бюджету планують отримати біля 40 мільйонів гривень.