четвер, 31 березня 2016 р.

Ветеранів війни тепер грітиме енергія сонця.

    Пілотний проект сучасного теплопостачання презентували в дніпропетровському обласному госпіталі.  Це перший медичний заклад регіону, який тепер працює на геліосистемі. Завдяки модернізації вдалося досягти значної економії - близько 240 тисяч гриивень на рік.

   Реабілітаційне відділення госпіталю щодня приймає десятки пацієнтів. Тут вони проходять відновлювальні процедури, зокрема приймають спеціальні ванни. Місткість однієї майже 500 літрів. Тож, на підігрів води раніше витрачали значні ресурси. Все змінила відновлювальна енергетика. Госпіталю пощастило потрапити до програми «Енергоефективність у громадах».
   Експерти кажуть, проект – унікальний. Заклади, що оснащені подібним обладнанням в Україні – можна перерахувати на пальцях. Адже система – гібридна і складається одразу з двох енерговідновлювальних технологій.  Зокрема повітряно-тепловий насос працює навіть за низьких температур. А ось новітні сонячні колектори, які встановили на даху закладу, дають можливість виробляти гарячу воду за вартістю холодної. Проте, якщо взимку температура впаде нижче 15 градусів зі знаком мінус - обладнання автоматично вимикається і починає використовувати енергію теплоцентралей.
   Новітню систему встановили півтора місяці тому – тож, вже можна говорити про перші результати та висновки. А вони – вражаючі. Так, за це час вже вдалося зекономити 30 тисяч гривень.  Хоча, представники обласної влади зізнаються, сам проект – не дешевий – мільйон, 700 тисяч гривень. Впровадити плани у життя допомогли німецькі партнери.
   Нині відомо, область продовжить співпрацю з німецькими партнерами в сфері відновлювальної енергетики. В планах – впровадити якнайбільше сучасних систем теплопостачання в комунальних закладах.