вівторок, 22 березня 2016 р.

Нове русло для старої справи.

   У Дніпропетровському обласному  господарському суді  розглядали справу щодо власності військового шпиталю.
Нагадаємо, у 2007 році він опинився у рукаходного з російських банків. Аби відстояти госпіталь, активісти звернулися до суду. Справою займалися юристи фонду держмайна. Суди першої та другої інстанції вони виграли. Та нещодавно вищий господарський  скасував рішення і направив його на перегляд.
   Перед засіданням під стінами обласного господарського суду зібралося близько пів сотні людей. Серед них медики, військові та волонтери. Всі вони прийшли не з порожніми руками. Тримають плакати та закликають повернути військовий шпиталь у громадську власність.
   Напівзруйновані будівлі та голі стіни. Волентари розповідають, таким військовий шпиталь був ще два роки тому. Зараз же його просто не впізнати. За цей час волонтери вклали у госпіталь понад 20 млн. гривень. Усі робити провели за кошти небайдужих. Міністерство оборони виділяє гроші лише на зарплату персоналу та медикаменти.
   Ще у 2007 - му році Міністерство оборони країни передало територію та корпуси військового шпиталю у приватну власність. Після цього госпіталь заклали одному з російських банків. Усі ці махінації викрили лише у 2014- му.
   Саме ж засідання розпочалося з конфлікту. На розгляд справи всім бажаючим потрапити так і не вдалося. У господарському суді не знайшлося приміщення яке б вмістило більше 10 людей. Активісти та волонтери слідкували за розглядом справи з коридору
   На розгляд справи прийшли лише позивачі. Відповідач до суду так й не з’явився. Втім роботі це не завадило. Юрист фонду державного майна висунули свої клопотання та після цього суд пішов на обговорення. За тридцять хвилин рішення оприлюднили. За результатами суду на майно військового госпіталю наклали арешт.
   Відтак до остаточного рішення суду територію та будівлі шпиталю номінальні власники не мають права продавати чи передавати у інші руки.  Наступне ж засідання призначили на 4 травня 2016 року.