середа, 23 березня 2016 р.

Нарешті склали.

   В Міськраді підготували проект бюджету на 2016й рік. Затвердити документ планують на сесії 30го березня. Як цього разу розподілили прибутки та видатки бюджету та чому так довго складали головний кошторис Дніпропетровська?

   За законом бюджет повинні були затвердити ще у минулому році. Та ось і перший місяць весни добігає кінця, а Дніпропетровськ все ще офіційно без кошторису. Тим часом в міськраді звітують, проект – вже підготували. Залишилося лише затвердити документ. Кажуть,  головну увагу приділили пошуку нових надходжень.
   А ось щоб підготувати частину видатків, в міськраді звернулися до профільних департаментів. Та за більшістю запропонованих проектів виникли питання, щодо доцільності використання коштів та прозорості проведених тендерів. Тож, в частину видатків вирішили закласти загальні цифри. З подальшою розробкою проектів в системі контролю коштів. Так, на освіту в 2016му заклали 2 млрд 100 млн. гривень. Мільярд, 24 мільйони виділили на охорону здоров’я. А ось на дороги в цьому році передбачили в 4 рази більше, ніж торік – майже 700 мільйонів. Стільки ж піде на будівництво метрополітену.  В той час житловому сектору віддали рекордні 600 мільйонів.
   Також в міськраді додають, новий бюджет передбачатиме можливість заробляти на невикористаних коштах - вільні гроші тепер розміщуватимуть на депозит. А ось відмінити скандальну норму, за якою кожен депутат має отримати 2 мільйони гривень на освоєння коштів у своєму окрузі – в міськраді не змогли. Проте таке використання грошей обіцяють також суворо контролювати.
   Новий бюджет планують затвердити на сесії міськради вже 30го березня. Та візьмуться за підготовку  проекту кошторису на 2017й рік.