пʼятниця, 11 березня 2016 р.

Медицина крокує вперед.

   Дніпропетровськ став першим містом у західній Європі, де з’явилося нове, надсучасне обладнання для  штучної вентиляції легенів немовлят. Таких апаратів наразі 2.
   Наднові та надсучасні – саме такі апарати штучної вентиляції легенів для немовлят привезли до обласної дитячої лікарні. Обладнання шведської фірми виробника наразі працює у відділенні реанімації новонароджених. Лікарі кажуть – з такими приладами шанс на життя у немовлят із патологіями значно зросте. 
   Тільки привезли обладнання – як воно вже у роботі. Представники компанії виробника кажуть, не встигли навіть урочисто перерізати стрічку. А лікарі тим часом розповідають про переваги цих апаратів – вони кращі не тільки з медичної сторони, а ще й зручніші, ніж їхні попередники. Тут і монітор повертається, і значно спрощено керування. Також прилад має вихід до інтернету.
   Завідуючий відділенням розповідати про переваги нових апаратів може годинами . Каже, дніпропетровська медицина може вийти на новий рівень, адже таке приладдя є далеко не всюди.
   Придбали обладнання коштом обласного бюджету. Витратили чималу суму, середня вартість таких апаратів від 40 до 100 тисяч доларів. Але  нашій області це обійшлося набагато дешевше - виробники надали знижку  майже у 50 відсотків. Кажуть, зменшили вартість саме для Дніпропетровщини, адже із тутешніми лікарями співпрацюють давно.
   Загалом за рік до відділення реанімації новонароджених потрапляють близько двохсот немовлят. Більшість з них – виходжують, та медики сподіваються, що із новим обладнанням цей відсоток стане ще більшим.