середа, 16 березня 2016 р.

Куди подіти сміття?

   Мешканці Дніпропетровська жаліються на недостатню кількість урн в центрі міста. Згідно з правилами благоустрою урни для сміття повинні бути встановлені за кошти міста на тротуарах головних вулиць, проспектів, та площ через кожні 50 метрів.
А на інших вулицях – через кожні 100. Та окрім цього урни повинні бути біля входу до кожного громадського та житлового будинку, на зупинках та біля ларьків, кіосків та палаток. Тобто в усіх місцях масового перебування людей.
   І не тільки приватні підприємства забувають обладнати місця для збору сміття. Закон України про благоустрій населених пунктів не виконують навіть такі установи, як обласна філармонія та національний банк України. Біля входу до будівель – урни відсутні. Тим часом містян такий стан справї обурює. І щоб не смітити на вулицях, їм доводиться перетворювати на смітники власні кишені.
   Юристи ж вважають відсутність урн для сміття біля установ та магазинів – прямим порушенням прав споживачів. Кажуть, за недотримання правил благоустрою міста винуватці повинні нести адміністративне покарання. Проте нині, притягти до відповідальності недолугого власника магазину – неможливо.
   З питанням скільки урн встановлено в Дніпропетровську та де їх шукати ми звернулися до міськради. Нині чекаємо на відповідь. А тим часом містянам тільки і лишається, що складати сміття до кишень та сподіватись, що колись їхні права нарешті поважатимуть.