пʼятниця, 25 березня 2016 р.

Знову на висоті.

   Дніпропетровську канатну дорогу, що з’єднувала правий берег з Монастирським островом відкрили майже 50 років тому.  Вона користувалася не аби яким успіхом та навіть була предметом гордості містян.

   Проте вже за 20 років обладнання застаріло. І час від часу мешканці міста потрапляли в повітряні пастки та застрягали на декілька довгих годин над річкою. Найлегковажніші тоді зістрибували прямісінько у воду. Так канатна дорога працювала аж до 2005го, тоді її вирішили реконструювати. Але за два роки – закрили і забули. Територія сполучення нині поросла древами і про минуле повітряної дороги нагадують лише заржавілі кабінки.
   Та ось нещодавно в міськраді заявили про можливе відновлення роботи канатної дороги. Щоправда, кажуть, реконструювати стару сенсу немає, тож хочуть побудувати дві абсолютно нові гілки.  
   Автори проекту  сподіваються, повітряна дорога допоможе усунути затори у місті. Так нові технології дозволяють збільшити швидкість руху кабінок, та головне – зробити такі подорожі повітрям – безпечними. А ось стрибати до кабінок на швидкості, як було раніше – більше не доведеться.  
   Щоправда, коли саме містяни зможуть користуватися новою диво-дорогою – нині невідомо. Адже за законом спочатку треба внести відповідні зміни до генплану Дніпропетровська. А на це може піти деякий час. За кращим розрахунком проект затвердять на сесії міськради вже влітку цього року. І тільки після цього розпочнуть пошук інвесторів.