вівторок, 22 березня 2016 р.

Життя після діагнозу.


Рак молочної залози – найпоширеніша онкопатологія серед жінок. Щороку на Дніпропетровщині цей діагноз чують більше тисячі пацієнток. У кожної четвертої з них хворобу виявляють вже на складній стадії, коли шанси на ефективне лікування  дуже низькі. І головна причина через яку жінки не квапляться йти до лікаря – це страх почути діагноз.
Та медики кажуть, онкологія – не вирок. Якщо вчасно звернутися до лікаря, можна досягти значних успіхів. Аби підтримати жінок, які живуть з  цим діагнозом, медики та волонтери навіть започаткували школу пацієнток.

Під час такої школи пацієнтки, які тільки проходять лікування, мають можливість познайомитися з жінками, котрі вже здолали недуг і нині живуть абсолютно нормальним життям. Медики кажуть, такі зустрічі – допомагають врівноважити психологічний стан хворих. Пані Ніна – пережила рак молочної залози 9 років тому. Тоді хвороба заскочила її зненацька.  Наразі жінка здорова і допомагає іншим боротися з хворобами. 
Жінка додає, після хвороби, її життя змінилося. Вона знайшла нові хобі: зайнялася творчістю та садівництвом.
Медики говорять, терапія мистецтвом грає не аби яку роль у процесі відновлення організму, та допомагає заспокоїти нерви. Тож, у школі пацієнток волонтери навчали петриківському розпису.
А ось відновлювати фізичну форму медики рекомендують за допомогою ходьби. Та не звичайної, а скандинавської.Бо  вона тримає в тонусі всі м’язи та тренує серце. Такі вправи, додають, будуть корисні всім. Та головне – щоб убезпечити себе від хвороби, слід регулярно відвідувати лікаря та проходити діагностику, уникати стресів та завжди вірити в те, що все буде добре.