вівторок, 1 березня 2016 р.

Бунт у ракетно-космічній галузі.

   Цього разу до представників конструкторського бюро «Південне» приєднались працівники «Південмашу». Трудовий колектив висунув резолюцію зі своїми вимогами аби представники обласної влади передали їх Президенту України. Основна причина протестів – звільнення з посади генерального директора конструкторського бюро Олександра Дегтярьова.
Саме він на початку дев’яностих разом з тодішнім керівником  «Південного» Станіславом Конюховим утримав державне підприємство на плаву та зробив його прибутковим. КБ «Південне» - це космічне обличчя України. А звільнення Дегтярьова його працівники   вважають ляпасом усій галузі.
   За рахунок контрактів, які укладає сьогодні КБ «Південне» існує чимало підприємств України. У першу чергу Південмаш. Чимало корисних розробок конструктори можуть запропонувати і Міноборони. Проте не всі чують вимоги трудового колективу. Голова космічного агентства України Любомир Сободаш чітко визначив свою позицію щодо звільнення  Дегтярьова та заміни менеджменту на підприємстві. Її він вважає правильною. Трудовий колектив категорично проти.
   Керівник юридичного управління облдержадміністрації вислухав прохання людей: пообіцяв посприяти у вирішенні конфліктного питання. Такі питання розглядаються без зайвих зволікань – пообіцяв юрист. Принаймні трудовий колектив налаштований рішуче. Якщо їх не почують, цвіт та гордість космічної галузі України попрямує до Києва. Пікетуватимуть та протестуватимуть вже у столиці.