четвер, 31 березня 2016 р.

І року не пройшло.

   На п’ятій черговій сесії депутати дніпропетровської  міської ради таки прийняли головний кошторис міста. Крім того розподілили й кошти, що залишилися невикористаними з дві тисячі п’ятнадцятого року.
Та прийняли нові програми розвитку для різних галузей. П’яту чергову сесію Дніпропетровської міської ради відвідав шістдесят один депутат. Цього разу час вирішили не гаяти і швидко перейшли до порядку денного, адже питань багато. Перший блок –  бюджет.    Прозвітувавши про витрати дві тисячі п’ятнадцятого, взялися за кошторис цього року. Деякі депутати скаржилися, що остаточний варіант отримали лише за годину до сесії. Дехто зазначав, що забагато коштів виділено на муніципальну гвардію та реконструкцію парків, в той час як у людей немає можливості платити за тарифами. Та все ж більшістю голосів – бюджет міста прийняли. Щоправда, задоволені такою редакцією документа не всі.
   Загалом сума бюджету з залишками минулого року, складає дев’ять і два мільярди гривень. Значну кількість коштів розподілили на вирішення проблем у сфері ЖКГ.
   Прийняли депутати й нові програми розвитку для різних галузей. Зокрема  програму з заміни обладнання в котельнях. Соціальні програми допомоги постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи, програму «Родина героя» для підтримки учасників АТО та затвердили разову фінансову допомогу ветеранам великої вітчизняної. А ще проголосували за програми, впровадження, яких почали ще торік. А саме проект «безпечне місто» та програму поглибленого вивчення мов, пілотний проект якої вже протестували в одному з районів Дніпропетровська.
   Загалом пленарне засідання тривало майже шість годин. За цей час депутати проголосували за більше ніж сорок питань та тричі сходили на перерву. Після другої – десь загубили мера, тож засідання продовжив вже секретар. Лише один із проектів порядку денного депутати не підтримали – вирішили допрацювати пункт п’ять один «Про підпорядкування комунальних закладів виконавчим органам міської ради». Всі інші більшістю голосів прийняли.