четвер, 10 березня 2016 р.

Мафам – мапу.

   Систематизувати тимчасові споруди та майданчики вирішили у міськраді. Протягом місяця над проектом працювали кращі розробники.
Кінцевий продукт – унікальна електронна мапа. На ній – всі 4 тисячі кіосків, що встановлені в Дніпропетровську. Так, кожен охочий зможе перевірити, будь-який та дізнатися, чи законно він працює. Якщо ж маф на мапі відсутній – пропонують викликати поліцію. Також інновація дозволяє перевірити зовнішній вигляд кіоску, адресу, прізвище власника та основну сферу торгівлі. Нині кожному мафу присвоїли власний номер. А в майбутньому всі офіційні кіоски отримають Кью-ар код.
   Щоправда, як зазначають в міськраді, нині лише 750 тимчасових споруд мають всі необхідні для роботи документи. Тож, боротьба триває. І попереду ще декілька хвиль-зачисток вулиць від кіосків, які найбільше заважають мешканцям міста. Власникам решти мафів пропонують оформити документи. А тим часом з незаконно встановленими кіосками борються активісти.    Черга дійшла до вулиці Інженерної. Тут, кажуть вони, алкоголь розливають незаконно. Адже декілька днів тому активісти вже намагалися перевірити ліцензію власника.
   Тепер вже разом з поліцією активісти знову йдуть перевіряти документи. Та дива не сталося. Паперів на місці немає.
   Поки чекаємо, натрапляємо на постійного відвідувача наливайки. Він за кіоск – горою.
Та далеко не всі у захваті від мафу. Мешканців прийдешніх будинків обурює, що в кіоску наливають алкоголь.
   Тимчасом у мафі з’являється власник. І починає відкараскуватися від алкоголю. Мовляв, в його кіоску горілку не наливають. І все навколо – провокація. Та частину документів все ж таки надає.
   А тим часом активісти обіцяють не здаватися. Боротимуться з незаконними мафами і надалі. Та вже підготували звернення до очільника департамену  Дмитра Терент’єва з проханням перевірити ліцензії та документи власників всіх кіосків по вулиці Інженерній.