четвер, 4 лютого 2016 р.

Раку – ні!

   Сьогодні у світі відзначають день боротьби з цією хворобою. Що це за недуга, та чи можна її попередити? Як не втратити жагу до життя почувши страшний діагноз, та де знайти підтримку?
   Пані Надія – пацієнтка онкологічного відділення. Дізналася про хворобу ще дев’ять років тому. Відтоді між ними йде запекла боротьба. Боротьба за життя.
   А ось пан Олександр  Дізнався свій діагноз вісім місяців тому. Зараз проходить процедуру хіміотерапії і розповідає нам свою історію.
   Медики діляться, дуже важливо діагностувати хворобу на ранній стадії. Тоді лікування буде дійсно ефективним, а шанси на одужання значно зростуть. Для цього достатньо проходити обов’язковий щорічний медогляд.  А щоби зменшити ризики захворювання - вести здоровий спосіб життя.
   Лікарі наполягають, хворі повинні розцінювати Рак, не як трагедію, а як життєвий етап, який потрібно пройти. Усвідомити це пацієнтам допомагає підтримка професіональних психологів та волонтерів. Людей, які були у тій самій ситуації і вийшли з неї переможцями. Ця жінка розпрощалася з раком ще дванадцять років тому. Тоді знайти в собі сили лікуватися і не опускати руки змогла завдяки саме психотерапії.